Odsávací dráhy

Odsávací dráhy slouží k odsávání výfukových zplodin převážně u hasičských vozidel a na stanicích STK.

Dráhy včetně vzduchotechnického potrubí a ventilátorů slouží k odsávání hasičské mobilní techniky a to při výjezdech, couvání, tak i při pravidelných zkouškách motorů bez výjezdu. Vlivem odsávání výfukových zplodin mimo objekt hasičské zbrojnice – stanice technické kontroly, nedochází k jejich šíření do prostoru garáže. Tím je zajištěno výrazné zlepšení kvality ovzduší v prostoru garáže.

Elektromagnetické zařízení umožňuje individuální odpojení hadice od vozidla.

Každá koncovka hadice je opatřena elektromagnetem, jež je trvale připojen k výfuku vozidla.

Mikrospínačem umístěným na koncovce vedle elektromagnetu je možné pro jiné účely tento magnet odpojit.

Při výjezdu je odsávací hadice stále spojena s vozidlem a těsně před výjezdem z garáže dochází k jejímu automatickému odpojení.

Při návratu vozidla ze zásahu, obsluha nasadí odsávací hadici na výfuk, který je pomocí elektromagnetu trvale spojen s hadicí a to i při zajíždění na místo stání – platí pro spodní i horní umístění výfuku.

Výhodou našich drah je variabilita celého zařízení v závislosti na dispozicích nových i stávajících garáží stejně tak při záměně vozidel.

Automatické vypínání odsávání po výjezdu vozidel.

Celé zařízení je české výroby – vyrábí i montují jej naši zaměstnanci.  Tím současně zajišťujeme a ručíme za kvalitu a odbornost provedených prací.

Naše zařízení je instalováho v těchto garážích HZS:

Byšice, Česká Lípa, Daliměřice, Děčín, Louny, Mladá Boleslav, Náchod, Podbořany, Praha Sokolská ul., Dolní  Měcholupy, Ďáblice,  Modřany, Rakovník, Raspenava, Semily, Sychrov,  Třebíč, Turnov, Velká Bíteš..