Magra

 Sítotiskové stroje MAGRA vyrábíme buď jako poloautomaty nebo třičtvrtěautomaty  s výsuvným stolem a vodorovným zdvihem tiskové formy, určené pro přesné tiskové práce formátu B1 nebo B0 do tloušťky materiálu až 20 mm. Stroje jsou velmi kompaktní, všechny pohonné jednotky a veškerá elektrická výbava jsou vestavěné. Řízení je plně elektronické a pneumatické, tiskový stůl má vakuové přisávání. Třičtvrtěautomaty jsou propojitelné s libovolným sušícím tunelem.

 • Stroje jsou velmi snadno ovladatelné prakticky stiskem jediného tlačítka z malého a přehledného ovládacího panelu na samostatném podstavci, který lze v případě  potřeby přemístit na kteroukoliv stranu.
 •  Stroje MAGRA jsou kompaktní a jednoduché, bezúdržbové, tiché a spolehlivé. Jsou určeny především pro střední tiskové náklady a představují moderní řešení pro vysoce přesný průmyslový a grafický sítotisk.
 •  Hodí se především pro potisk papíru, samolepících fólií, kartonu, desek z tvrzeného polystyrenu a PVC, organického skla, plechu a plechových panelů, sklářských obtisků, transferních matric pro textilní tisk, výrobu plošných spojů a foliových klávesnic pro elektroniku, stupnic, štítků, dřevotřískových desek apod.
 • Celý stroj je řízen elektronicky logickým automatem, v němž je uložen nový, zlepšený program všech funkcí. Stroj je vybaven informačním displejem LCD k signalizaci provozních stavů a zadávání nebo sledování některých vlastností.
 • Nový displej je interaktivní, dvouřádkový a v dialogovém řádku vždy napíše, co se stalo nebo co je nutné udělat. Vstup do  některých funkcí je nyní přímý během tisku, např. rychlost posuvu těrky a předtěrky, nebo počítadlo kusů. V servisním režimu je pak možné na displeji nastavovat různé časové prodlevy, ale také odečítat a nastavit ještě mnoho dalších údajů.
 • Nově můžeme volit z panelu dvojtisk nebo lakovací režim se stále přitlačenou těrkou. Nastavené vlastnosti si pak stroj pamatuje v pěti kanálech pro příští opakování podobné zakázky.
 • Zdvih těrky a předtěrky je pneumatický, nová řada strojů se nyní dodává standardně s dálkově nastavitelným přítlakem  těrky.
 • Samozřejmá je také možnost nastavení základního i přídavného odtrhu, regulace intenzity vakua pro přisávání anebo vzduchového polštáře pro vykládání.
 • Upínání sít je pneumatické. Do pomocného rámu, je ale možné síta upínat buď klasicky ručně nebo pneumaticky. Také dodáváme lišty pro upevnění sít šrouby shora nebo pomocí třmenů do úhelníku.
 • Soutisk se nastavuje třemi mikrometrickými šrouby, aretace soutisku je nyní centrální, také pneumatická, naprosto spolehlivá a ovladatelná jedním prvkem. Bez aktivované aretace stroj netiskne, tím se zamezí tisku zmetků.
 • Nové elektronické řízení stroje umožňuje zadat předem na ovládacím panelu řadu nových funkcí, např. režim úklidu stroje a pod.

Ručním kolem na přední straně stroje je možné zvýšit nebo snížit základní odtrh, t.j. výšku síta nad stolem. Stroje jsou nyní vybaveny nově řešeným  přídavným odtrhem, který je přímo ovladatelný z panelu a je možné jej vyřadit, případně použít jen pro pohyb těrky. Výrobě strojů MAGRA je věnována nejvyšší technická péče a péče v oblasti řízení jakosti v systému ISO 9001/2000. Při jejich konstrukci bylo využito zkušeností nejlepších tiskařů a konstruktérů, při výrobě pak byly použity spolehlivé komponenty od nejlepších a světoznámých dodavatelů. Stroje MAGRA mají okamžitý servis se zárukou standardně 12 měsíců, mají certifikaci CE a kompletní technickou dokumentaci. Jsou neustále zlepšovány podle současných vývojových trendů se záměrem dodávat na trh spolehlivé, pohodlně ovladatelné sítotiskové stroje.

 

TYP STROJE MAGRA 11 MAGRA 11 MAGRA 11 MAGRA 11
Řada

½ automat

½ automat

¾ automat

¾ automat

Max.tiskový formát

765  x  1070 mm

880 x 1250 mm

765 x 1070 mm

880 x 1250 mm

Max. velikost rámu

1200 x 1360 x 40

1350 x 1560 x 40

1200 x 1360 x 40

1350 x 1560 x40

Max.rychlost tisku

750 taktů/hod.

600 taktů/hod

750 taktů/hod

600 taktů/hod

Hmotnost

480 kg

580 kg

510 kg

620 kg